Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szelf 2 dla rosyjskich spadochroniarzy

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2014

Holding Awiacionnoje Oborudowanije dostarczy siłom zbrojnym Rosji desantowe systemy spadochronowe PBS-925 Szelf 2.

System spadochronowy bez platformy PBS-925 Szelf 2 dostarcza holding Awiacionnyje Oborudowanije, utworzony na bazie moskiewskiego kompleksu konstruktorsko-produkcyjnego Uniwersal / Zdjęcie: Awiacionnyje Oborudowanije

Należący do korporacji Rostech holding Awiacionnyje Oborudowanije podpisał umowę o wartości 36,3 mln zł (500 mln RUB) na dostawy do końca bieżącego roku 75 desantowych systemów spadochronowych bez platformy PBS-925 Szelf 2. Urządzenie może działać w ekstremalnie niskich temperaturach, co pozwala na jego wykorzystanie do dostarczania środków technicznych z powietrza w ramach rosyjskiego projektu zagospodarowania szelfu arktycznego (Rosja zwiększa liczbę spadochroniarzy, 2014-08-10).

PBS-925 Szelf 2 przeznaczony jest do desantowania ciężkiego sprzętu bojowego i specjalistycznego wyposażenia wojskowego, obejmującego m.in. transportery opancerzone BTR-D i pojazdy pochodne (2S9, 2S9-1, 1W-119, 932 i inne; Rozpoczęcie badań systemu Zauralec-D, 2014-06-08; Seryjne BMD-4M w 2013?, 2012-12-28). Zrzut może odbywać się z samolotów typu IŁ-76M/MD/MD-90 na ląd i do wody z wysokości od 300 do 1500 m przy prędkości samolotu wynoszącej 400 km/h.

PBS-925 może być skutecznie wykorzystywany w normalnych i ekstremalnych warunkach pogodowych, w tym drugim przypadku z materiałami o podwyższonej odporności termicznej i wytrzymałościowej.

Wykorzystanie systemu Szelf 2 daje przewagę w mobilności, przy przerzucaniu pododdziałów rosyjskich Wojsk Powietrzno-Desantowych (WDW) samolotami transportowymi na duże odległości. Sprzęt może być przerzucony na nieprzygotowany teren i natychmiast po wylądowaniu przystąpić do wypełniania wyznaczonych zadań.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.