Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uzupełnianie zarządu PGZ

Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2014

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej kończy konkurs na wakujące stanowiska w zarządzie holdingu. Według nieoficjalnych informacji, obejmą je dotychczasowi szefowie HSW, WZL-2 i Fabryki Broni.

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła konkurs na wakujące stanowiska w zarządzie holdingu 24 października. Chodziło o 3 osoby, członków zarządu odpowiedzialnych za rozwój, za handel i marketing oraz za produkcję. Zgłoszenia kandydatów były przyjmowane do 12 listopada, a rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 17-19 tego miesiąca. Odbywały się one w Radomiu, formalnej siedzibie spółki.

Obecnie kończy się procedura konkursowa. Według nieoficjalnych informacji, w uzupełnionym zarządzie za sprawy produkcyjne ma odpowiadać Tomasz Nita, dotychczasowy prezes Fabryki Broni w Radomiu, która niedawno zyskała nowa siedzibę (Nowa FB i nowa broń, 2014-07-02). Z kolei rozwojem ma się zająć Dariusz Sokólski, od niedawna prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy, zajmujących się remontami starych, posowieckich samolotów Su-22 i MiG-29 (Air Fair 2014: Pierwszy zmodernizowany MiG-29UB, 2014-05-31). Za handel ma zaś odpowiadać Krzysztof Trofiniak, autor sukcesu Huty Stalowa Wola, najbardziej innowacyjnego w ostatnich latach (wspólnie z WB Electronics) państwowego przedsiębiorstwa branży zbrojeniowej (75-lecie HSW, 2013-05-25). Ich kandydatury zostały zaakceptowane przez MON i MSP.

Oficjalne dane na temat rezultatów konkursu powinny zostać ogłoszone jutro. W zarządzie PGZ pozostaną dotychczasowi członkowie – prezes Wojciech Dąbrowski, do niedawna szefujący Agencji Rozwoju Przemysłu, wskazany przez ministra skarbu państwa, Włodzimierza Karpińskiego, i Michał Świtalski, wcześniej prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, reprezentujący ministra obrony narodowej, Tomasza Siemoniaka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.