Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

9000 Airbusów

Lotnictwo cywilne, 23 marca 2015

Airbus przekazał samolot nr 9000. Jego użytkownikiem są VietJetAir.

Airbus nr 9000, A321, trafił do linii VietJetAir / Zdjęcie: Airbus

W piątek w zakładach Airbusa w Hamburgu miała miejsce uroczystość przekazania 9-tysięcznego samolotu komunikacyjnego, wyprodukowanego przez europejskie konsorcjum. Jego odbiorcą są linie VietJetAir.

Jubileuszowy samolot to A321, zarazem pierwszy statek powietrzny tego typu, jaki trafił do floty wietnamskiego przewoźnika. Obecnie liczy ona 21 (według producenta 22) A320 (Początek dostaw A320 dla VietJetAir, 2014-11-27).

Pierwszy A321 po przekazaniu przedstawicielom linii odleciał do kraju. Towarzystwo będzie eksploatowało go na trasach krajowych, zwłaszcza Ho Chi Minh-Hanoi.

Na początku ub. r. VietJetAir sfinalizowały umowę z Airbusem dotyczącą zakupu 42 A320neo, 14 A320ceo i 7 A321ceo, z opcją na 30 kolejnych samolotów z rodziny.

Przypomnijmy, że Airbus nr 8000 został przekazany zaledwie kilkanaście miesięcy temu – w sierpniu 2013 – liniom Air Asia (Airbus dostarczył 8000. samolot , 2013-08-05). Aż 25% samolotów wyprodukowanych przez koncern z Tuluzy używanych jest przez linie z krajów Azji i Pacyfiku. 24% trafiło do przedsiębiorstw leasingowych, a 23% do linii europejskich.

Spośród 6300 samolotów Airbusa, jakie zamówili przewoźnicy, 30% zostanie przekazanych towarzystwom z rejonu Azji i Pacyfiku. 23% odbiorą leasingodawcy, a 19% linie ze Starego Kontynentu.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.