Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek montażu pierwszego A320neo

Lotnictwo cywilne, 17 marca 2014

Dziś w zakładach Airbusa w Tuluzie rozpoczęto montaż końcowy pierwszego samolotu z rodziny A320neo.

Przednia i środkowa część kadłuba pierwszego A320neo na linii montażu końcowego w Tuluzie / Zdjęcie: Airbus

Dzisiaj w zakładach Airbusa w Tuluzie przeprowadzono operację połączenia przedniej i środkowej części kadłuba pierwszego samolotu A320neo, noszącego numer seryjny MSN 6101. Zespoły wyprodukowano odpowiednio w zakładach w St. Nazaire w Francji i w niemieckim Hamburgu.

Następnym etapem prac będzie połączenie kompletnego kadłuba ze skrzydłami. Montaż końcowy samolotu z rodziny A320 trwa ok. jednego miesiąca. Średnio co 7 h samolot tego typu opuszcza wytwórnię Airbusa w Tuluzie, Hamburgu lub chińskim Tianjin (46 samolotów miesięcznie, 2014-02-26).

Oblot pierwszego A320neo zaplanowano w 4. kw. br. Dostawy seryjnych samolotów rozpoczną się rok później. Dotychczas 50 nabywców z całego świata złożyło zamówienia na ponad 2600 statków powietrznych tego typu (VietJetAir finalizują zamówienie na Airbusy, 2014-02-11, Nowy klient Airbusa, 2013-12-30, Kuwait Airways kupują nowe Airbusy, 2013-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.