Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie odwołują przetarg na RSH

Lotnictwo wojskowe, 29 sierpnia 2014

Według lokalnych mediów, ministerstwo obrony Indii postanowiło odwołać przetarg na śmigłowce rozpoznawcze i obserwacyjne.

Zdjęcie: Airbus Helicopters

Warty 60 mld INR (3,1 mld zł) przetarg na 197 lekkich śmigłowców rozpoznawczych i obserwacyjnych (RSH, reconnaissance and surveillance helicopter), przeznaczonych dla wojsk lądowych (133) i lotniczych (64), był wstrzymany od wielu miesięcy, w związku z podejrzeniami udzielania płatnej protekcji, przez któregoś ze startujących w nim oferentów. W konkursie oferowano Indiom zakup europejskiego Airbus Helicopters z AS550C3 Fennec (na zdjęciu) i rosyjskiego Kamowa Ka-226T.

Szanse na kontynuację przetargu zmalały dodatkowo na początku br., po pojawieniu się informacji, że jeden z indyjskich wojskowych zaoferował włosko-brytyjskiej AguścieWestlandowi pomoc w wygraniu konkursu, żądając za to 5 mln USD (16 mln PLN) (Indie mogą anulować kolejny przetarg, 2014-01-07).

Decydując się na odwołanie przetargu, ministerstwo obrony Indii zmusiło wojska lądowe i lotnicze do wydłużenia eksploatacji wiekowych Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III) i Cheetah (SA315B Lama). W rzeczywistości, dowództwa obu rodzajów sił zbrojnych będą musiały ograniczyć aktywność operacyjną podległych im jednostek, gdyż stan techniczny wielu ze wspomnianych wiropłatów nie gwarantuje powodzenia realizowanych przy ich użyciu misji, nie wspominając już o bezpieczeństwie lotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.