Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zakupią kolejne C-17

Lotnictwo wojskowe, 27 kwietnia 2015

Dowództwo wojsk lotniczych Indii zwróciło się do rządu centralnego z prośbą o wydzielenie środków finansowych na zakup trzech dodatkowych ciężkich samolotów transportowych C-17 Globemaster III.

Wojska lotnicze Indii chcą zakupić trzy dodatkowe ciężkie samoloty transportowe C-17 Globemaster III. Indie pozyskały już 10 transportowców tego typu. C-17 brały w ostatnich tygodniach udział w operacji ewakuacji indyjskich obywateli z ogarniętego wojną domową Jemenu. Transportowały też zaopatrzenie i środki medyczne dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu / Zdjęcie: MO Indii

Dowództwo Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii) chce zakupić w najbliższych miesiącach dodatkowe 3 ciężkie samoloty transportowe C-17 Globemaster III. Wojskowi zwrócili się już do rządu Narendry Modiego z prośbą o przydzielenie odpowiednich środków finansowych.

BVS zakupiły 10 Globemasterów na przełomie 2011/2012. Umowa zawierała opcję na dodatkowe 6 samolotów (Boeing i indyjskie C-17, 2012-02-03). Pierwsze transportowce przekazano odbiorcy w 2013 (Pierwszy C-17 poleciał do Indii, 2013-06-13). Indyjskie C-17 stacjonują na terenie bazy Hindon, niedaleko New Delhi. Samoloty angażowano w liczne operacje transportowe (Indyjski C-17 na Nikobarach, 2013-07-02), w tym wielonarodowe misje pomocy dla ofiar klęsk żywiołowych i kataklizmów.

Pozytywne doświadczenia z eksploatacji C-17 skłoniły dowództwo BVS do wykorzystania opcji porozumienia z 2012 (Indie chcą dodatkowe C-17, 2013-09-11). Problemy finansowe resortu obrony zmusiły jednak Hindusów do odłożenia w czasie planów pozyskania dodatkowych Globemasterów. Stanowisko rządu centralnego zmieniło się dopiero w ostatnich tygodniach.

Decyzję o zakupie dodatkowych C-17 przyspieszyło rosnące zainteresowanie wielu państw samolotami pochodzącymi z ostatniej partii Globemasterów, produkowanych przez Boeinga z własnych środków. Amerykański producent dysponuje obecnie zaledwie 5 statkami powietrznymi, które oferowane są potencjalnym klientom. Australia i ZEA zamówiły w ostatnich miesiącach po 2 C-17 (Australia zakupi dwa dodatkowe C-17, 2015-04-13, Więcej C-17 dla ZEA, 2015-03-02). Pojedynczy transportowiec trafił z kolei do Kanady (Kanada odbiera piątego Globemastera, 2015-04-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.