Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy oferty na śmigłowce dla SZ RP

Lotnictwo wojskowe, 30 grudnia 2014

Dzisiaj zakończył się kolejny etap postępowania na dostawę 70 śmigłowców wielozadaniowych pozyskiwanych dla Sił Zbrojnych RP w oparciu o wspólną platformę.

Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak informuje MON, dzisiaj w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia swoje oferty złożyło trzech wykonawców (Oferty na śmigłowce do końca roku, 2014-11-25):

- konsorcjum Program EC-725 CARACAL-POLSKA w składzie: Airbus Helicopters SAS i Heli Invest Sp. z o. o. Services S.K-A, oferujące EC725 Caracal (Sprzeciw Airbus Helicopters, 2014-11-14);

- konsorcjum w składzie: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o., Sikorsky Aircraft Corporations, Sikorsky International Operations Inc., którego propozycją jest S-70i Black Hawk (Sikorsky domaga się zmiany wymagań, 2014-10-30);

- Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik” SA., oferująca AW149 (Porozumienia AgustyWestlanda i PGZ, 2014-12-19).

Kolejnym etapem postępowania będzie przeanalizowanie złożonych dokumentów przez Komisję prowadzącą procedurę, a następnie dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty oraz przeprowadzenie prób śmigłowca, zaproponowanego przez wykonawcę, który złożył zwycięską ofertę.

Równocześnie z analizami Komisji Inspektoratu Uzbrojenia w Ministerstwie Gospodarki rozpoczyna pracę Zespół do zbadania ofert offsetowych oraz przeprowadzenia negocjacji w celu zawarcia umowy offsetowej. Po podpisaniu umowy offsetowej możliwe będzie zawarcie umowy dostawy. Planuje się, że nastąpi to w drugiej połowie 2015. Nowe śmigłowce zastąpią w służbie Mi-8/17 (na zdjęciu) i Mi-14.

Według wcześniejszych wypowiedzi ministra ON Tomasza Siemoniaka po złożeniu ostatecznych ofert urzędnikom wystarczą 3 miesiące na ich ocenę i wyłonienie zwycięzcy. Ostateczny kontrakt zostanie podpisany w ciągu następnych 6-7 miesięcy, czyli do września 2015. Szef resortu obrony deklarował, że postępowanie na śmigłowce wsparcia i zabezpieczenia bojowego będzie prowadzone przejrzyście, z żelaznym przestrzeganiem wszelkich zasad uczciwości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.