Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwóch oferentów w wyścigu o VBMT-LR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lipca 2015

Już tylko dwa przedsiębiorstwa ubiegają się o zlecenie na dostawę Brazylii blisko 200 samochodów terenowych VBMT-LR 4x4.

Iveco Veículos de Defesa i Avibras Indústria Aeroespacial zakwalifikowano do ostatniego etapu przetargu na dostawę blisko 200 samochodów terenowych VBMT-LR 4x4 / Zdjęcie: Avibras

Iveco Veículos de Defesa i Avibras Indústria Aeroespacial wezmą udział w ostatnim etapie przetargu na dostawę nowych samochodów terenowych, Viatura Blindada Multi-Tarefa-Leve de Rodas (VBMT-LR). Obaj producenci mają czas do 18 sierpnia na złożenie ostatecznych ofert. Wybór dostawcy nowych pojazdów i podpisanie kontraktu ma nastąpić do końca br.

Z udziału w kolejnym etapie przetargu jednocześnie wykluczono BAE Systems Land Systems South Africa oferujące RG32 LTV i AM General/Plasan z MLTV-BR (Modernized Light Tactical Vehicle, Cztery oferty na VBMT-LR, 2015-01-27). Wcześniej z udziału w konkursie zrezygnowali Hiszpanie z URO Vehículos Especiales (UROVESA) z ofertą w postaci VAMTAC w odmianie ST5 BN3.

Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) chcą zakupić 186 nowych samochodów terenowych. W pierwszej kolejności armia ma otrzymać 32 VBMT-LR dostarczone bezpośrednio przez producenta. Pojazdy drugiej transzy, liczącej 77 wozów, trafią do Brazylii w zespołach, a następnie zostaną zmontowane przez lokalnego partnera. Planuje się, że pojazdy trzeciej serii, także liczącej 77 VBMT-LR, zostaną wyprodukowane już bezpośrednio w Brazylii, a udział lokalnego przemysłu w montażu ma wynieść co najmniej 60%.

Ostateczna wielkość zamówienia na VBMT-LR będzie uzależniona od kondycji finansowej brazylijskiego ministerstwa obrony (Brazylia ogranicza budżet obronny, 2015-05-28). Cięcia wydatków budżetowych zmusiły już Brazylijczyków do spowolnienia tempa zakupu nowych wozów bojowych VBTP-MR Guarani 6x6 (Produkcja Guarani zagrożona, 2015-05-27) i odłożenia do 2016 kupna rosyjskich zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1 (Opóźnia się zakup brazylijskich Pancyrów, 2015-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.