Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze loty bojowe z Incirlik

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 sierpnia 2015

Amerykańskie lotnictwo wykonało nad Syrią pierwsze loty bojowe z tureckiej bazy lotniczej Incirlik.

USAF przeprowadziło nad Syrią pierwsze operacje lotnicze z tureckiej bazy w Incirlik. W ich trakcie uzbrojone bezzałogowce, najprawdopodobniej MQ-9, nie dokonały jednak uderzeń na cele naziemne. Waszyngton zapowiedział, że wkrótce pierwsze loty bojowe z tureckiej bazy wykonają samoloty załogowe / Zdjęcie: USAF

W miniony weekend amerykańskie lotnictwo wojskowe przeprowadziło pierwsze operacje lotnicze nad Syrią z tureckiej Incirlik Air Base. Loty wykonały bezzałogowe statki latające, najprawdopodobniej MQ-9 Reaper (Zgoda na Reapery w Incirlik, 2015-03-16). Bezzałogowce były uzbrojone, jednak nie wykonały ataku na żaden cel naziemny.

Pod koniec lipca Turcy zezwolili USA na użycie obiektów bazy lotniczej Incirlik do prowadzenia nalotów na pozycje islamistów w Syrii (Turcja udostępnia Amerykanom bazę w Incirlik, 2015-07-24). Dotąd z bazy startowały głównie bezzałogowe statki latające, prowadzące nad Syrią loty zwiadowcze, a także tankowce zaopatrujące w paliwo samoloty bojowe operujące z baz lotniczych położonych nad Zatoką Perską (Raptory nad Irakiem i Syrią, 2015-07-21).

Rzecznik Pentagonu, kpt. Jeff Davies, potwierdził też, że w piątek amerykańskie załogowe samoloty bojowe przeprowadziły kolejne naloty na pozycje islamistów w Syrii. Co ciekawe, Amerykanie po raz pierwszy zaatakowali bojówkarzy innej organizacji islamistycznej niż Ad-Daula al-Islamijja

Uderzono na pozycje bojówek lokalnej filii al-Kaidy, organizacji Dżabhat an-Nusra (Frontu Obrony Ludności Lewantu). Islamiści przeprowadzili tego dnia atak na oddział pierwszej grupy umiarkowanych syryjskich rebeliantów, którzy w ostatnich miesiącach przeszli szkolenie wojskowe zorganizowane i przeprowadzone przez USA i ich regionalnych sojuszników (Amerykańska kompromitacja, 2015-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.