Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja udostępnia Amerykanom bazę w Incirlik

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 lipca 2015

Ankara udostępni USA bazy lotnicze do prowadzenia nalotów na pozycje islamistów w Syrii.

Samoloty bojowe USAF będą mogły operować z baz lotniczych położonych na południu Turcji. Ułatwi to prowadzenie nalotów na islamistów w Syrii / Zdjęcie: USAF

Po wielu miesiącach negocjacji tureckie władze zgodziły się udostępnić własne bazy lotnicze siłom wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. US Air Force będą mogły przebazować na południe Turcji, w tym do oddalonej o ok. 100 km od granicy z Syrią İncirlik Air Base, samoloty bojowe, które będą prowadzić naloty na pozycje Ad-Daula al-Islamijja.

Od blisko roku USA i ich arabscy sojusznicy bombardują pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja w Syrii (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24; Bojowy debiut Raptorów, 2014-09-23). Amerykańskie samoloty bojowe operowały dotąd głównie z sojuszniczych baz lotniczych, położonych w rejonie Zatoki Perskiej (Raptory nad Irakiem i Syrią, 2015-07-21) lub startowały z lotniskowców (2,7 mld USD na walkę z islamistami, 2015-06-19). Znacznie utrudniało to prowadzenie wielogodzinnych operacji lotniczych i wymagało częstego użycia samolotów tankujących.

Mimo licznych nacisków amerykańskiej dyplomacji, Ankara długo odmawiała zgody na użyczenie USAF baz lotniczych. Turcy pozwalali jedynie na prowadzenie z własnego terytorium lotów zwiadowczych i starty samolotów tankujących.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.