Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konsorcjum PGZ i SMW zawiązane

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 sierpnia 2015

Polska Grupa Zbrojeniowa w konsorcjum ze Stocznią Marynarki Wojennej złożyła dokumenty potwierdzające udział w negocjacjach na dostawę okrętów Czapla i Miecznik.

W piątek Polska Grupa Zbrojeniowa w konsorcjum ze Stocznią Marynarki Wojennej, w odpowiedzi na zaproszenie z Inspektoratu Uzbrojenia MON do udziału w negocjacjach na dostawę okrętów patrolowych z funkcją zwalczania min Czapla i okrętów obrony wybrzeża Miecznik, złożyła dokumenty wymagane przez Zamawiającego w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Programy Miecznik i Czapla zakładają budowę 6 okrętów: 3 patrolowych z funkcją zwalczania min i 3 obrony wybrzeża, przeznaczonych do prowadzenia działań zgodnie z koncepcją Bałtyk Plus, czyli w geograficznym obszarze misji obejmującym granicami akweny Morza Bałtyckiego i Oceanu Atlantyckiego (Miecznik i Czapla częściowo odtajnione, 2013-07-11).  

W lipcu br. PGZ została oficjalnie zaproszona przez IU MON do negocjacji w celu opracowania projektu umowy, której przedmiotem będzie dostawa okrętów dla Marynarki Wojennej RP. W budowie będzie brała udział Stocznia Marynarki Wojennej i spółki tworzące PGZ (PGZ o współpracy z Polskim Rejestrem Statków, 2015-07-21).

PGZ planuje wziąć szeroki udział w programie modernizacji Sił Zbrojnych RP Zwalczanie zagrożeń na morzu. Oprócz programów Miecznik i Czapla PGZ jest zainteresowana także budową innych jednostek tj. okrętu wsparcia logistycznego, okrętu wsparcia działań połączonych, okrętów ratowniczych, czy holowników. PGZ chce także wziąć udział, we współpracy z zagranicznym partnerem, w budowie 3 okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej (kryptonim Orka, Saab proponuje współpracę przy produkcji A26, 2015-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.