Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PGZ o współpracy z Polskim Rejestrem Statków

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lipca 2015

PGZ zawarła z Polskim Rejestrem Statków porozumienie o współpracy przy realizacji nowych programów zbrojeniowych Marynarki Wojennej RP.

PGZ chce wykorzystać potencjał i doświadczenie Polskiego Rejestru Statków w rywalizacji o nowe zlecenia na budowę i dostawę okrętów dla Marynarki Wojennej RP / Rysunek: Remontowa Shipbuilding

Polska Grupa Zbrojeniowa chce współpracować z Polskim Rejestrem Statków (PRS) m.in. w ramach realizacji programów budowy i dostawy Marynarce Wojennej RP nowych okrętów obrony wybrzeża (program Miecznik) i patrolowych z funkcją zwalczania min (Czapla, Miecznik i Czapla częściowo odtajnione, 2013-07-11). W przyszłości partnerzy zamierzają będą ubiegać się o realizację nowych projektów związanych z modernizacją techniczną polskich sił morskich.

W działalności rynkowej PGZ pomóc może bogate doświadczenie nowego partnera, m.in. w nadzorze nad właściwym przebiegiem cyklu życia okrętów, od fazy projektowej, poprzez budowę i eksploatację, aż po wycofanie ze służby. Obecnie PRS wspiera już realizację programu budowy okrętu patrolowego ORP Ślązak i niszczycieli min Kormoran II (na rysunku, Wodowanie ORP Ślązak, 2015-07-03; Kormoran II na sekcje rozłożony, 2014-11-28).

PGZ zamierza także wykorzystać doświadczenie PRS z działania w środowisku międzynarodowym. Polski Rejestr Statków m.in. aktywnie działa w Stowarzyszeniu Towarzystw Klasyfikacyjnych krajów NATO (Naval Ship Classification Association) i Międzynarodowym Stowarzyszeniu Bezpieczeństwa Okrętów Wojennych (International Naval Safety Association).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.