Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australia przedłuża misję szkoleniową

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 października 2015

Australijscy instruktorzy wojskowi przygotowują się do przeszkolenia kolejnej grupy irackich żołnierzy.

Grupa australijskich i nowozelandzkich instruktorów wojskowych rozpocznie szkolenie kolejnych 2000 irackich żołnierzy / Zdjęcie: MO Australii

W ciągu kilku miesięcy połączony zespół australijskich i nowozelandzkich instruktorów przeszkolił ok. 2100 irackich żołnierzy (Irakijczycy zakończyli szkolenie, 2015-09-25). Wojskowi byli szkoleni w taktyce działania na asymetrycznym polu walki, na którym ich głównym przeciwnikiem będą bojówkarze organizacji islamistycznych.

W najbliższych tygodniach instruktorzy z Antypodów rozpoczną kolejną serię kursów szkoleniowych. Tym razem program obejmie ok. 2000 żołnierzy. Po jego zakończeniu wojskowi zostaną wysłani do północnych i zachodnich prowincji kraju, gdzie irackie siły zbrojne toczą najcięższe walki z islamistami.

Organizacja kursów szkoleniowych i podnoszenie zdolności bojowej irackich sił zbrojnych jest jednym z elementów zaangażowania wojskowego Australii w regionie. W ramach operacji Okra australijskie lotnictwo prowadzi również naloty na pozycje islamistów w Iraku i sąsiedniej Syrii (Pierwsza misja bojowa RAAF nad Syrią, 2015-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.