Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ulepszone B-52H dla US Air Force

Lotnictwo wojskowe, 15 stycznia 2016

Wojska lotnicze USA odebrały 6 bombowców B-52H, przystosowanych do przenoszenia nowych typów uzbrojenia.

US Air Force mają obecnie 6 bombowców B-52H, przystosowanych do przenoszenia bomb JDAM / Zdjęcie: Boeing

Boeing dostarczył US Air Force 6 zmodernizowanych samolotów bombowych B-52H, przystosowanych do przenoszenia uzbrojenia kierowanego przy pomocy GPS i broni inteligentnych w komorze uzbrojeniowej. Bombowce wchodzą w skład 307th Bomb Wing (Skrzydła Bombowego) z bazy Barksdale w Kalifornii.

Jest to możliwe dzięki zmianie konstrukcji rewolwerowego wyrzutnika (CSRL), który oryginalnie był przystosowany do przenoszenia m. in. pocisków manewrujących AGM-86 ALCM / CALCM. Obecnie nosi on oznaczenie CLR i może być zabudowywany wymiennie w dowolnym B-52H. CLR mieści 8 bomb JDAM. W przyszłości można będzie w nim zamontować także pociski JASSM-ER i cele pozorne (MALD), dzięki czemu znacznie zwiększą się zdolności bojowe B-52H.

Air Force Global Strike Command (dowództwo lotnictwa uderzeniowego) ma aktualnie na stanie 76 bombowców strategicznych B-52H. Wszystkie są zgromadzone w Barksdale. Dzięki w/w modernizacji, a także zabudowaniu cyfrowych środków łączności, urządzeń łączności satelitarnej, wymianie radiolokatora AN/APQ-166 i zintegrowaniu zasobnika celowniczo-rozpoznawczego AN/AAQ-33 Sniper, pozostaną w służbie co najmniej do 2040 (Rozbrajanie B-52H, 2015-09-22, LRS-B dla Northrop Grummana, 2015-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.