Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H125 dla kalifornijskiej policji

Lotnictwo cywilne, 20 stycznia 2016

Cztery kalifornijskie agencje policji odebrały nowe śmigłowce H125.

Śmigłowce Airbus Helicopters H125 / AS350 są jednymi z najpopularniejszych wśród stróżów prawa w USA. Na zdjęciu wiropłat w barwach Ontario Police Department / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Airbus Helicopters Inc. przekazał ostatnio 4 kalifornijskim agencjom policji 6 nowych śmigłowców H125 AStar. Wiropłaty trafiły do California Highway Patrol (CHP), Riverside County Sheriff’s Office, Los Angeles Police Department (LAPD) i Ontario Police Department.

Do rąk lotników CHP trafiły 2 H125. Były to już 4. i 5. śmigłowce tego typu. Zabudowaniem ich wyposażenia zajęło się przedsiębiorstwo Hangar One Avionics z Carlsbad. CHP eksploatuje wiropłaty z rodziny AS350 od 30 lat. Nowe H125, wyposażone we wciągarkę, często ratują turystów w górach na terenie całego stanu.

Riverside County Sheriff’s Office również odebrało parę H125, po wyposażeniu ich przez Hangar One. –To wszechstronne, wielozadaniowe śmigłowce. Dzięki nim możemy wykonywać wszystkie nasze misje. To doskonałe śmigłowce porządku publicznego. Są zdolne do lotów w warunkach hot-and-high, co pozwala nam na wykonywanie większej ilości lotów w górach – powiedział sierż. Adam Vallejo z jednostki Riverside County

Śmigłowiec przekazany LAPD to drugi H125 AStar, dostarczony w ramach wymiany floty AS350 B2. Policjanci z Los Angeles są klientem Airbus Helicopters od 25 lat. Używane przez nich wiropłaty wylatują 17-18 tys. godzin. W skład jednostki wchodzi 45 pilotów. Wyposażeniem H125 dla LAPD zajmuje się Los Angeles Department of General Services.

Ontario Police Department odebrał pierwszego H125. We flocie agencji znajdują się już dwa AS350 B2. Nowy wiropłat wejdzie do służby wiosną br., po zakończeniu zabudowywania wyposażenia przez pracowników Hangar One Avionics. H125 zostanie wyposażony w automatycznego pilota, co zwiększy bezpieczeństwo jego użytkowania.

Śmigłowce Airbus Helicopters H125 / AS350 są jednymi z najpopularniejszych wśród stróżów prawa w USA. Obecnie 44 agencje policyjne i federalne używają 225 wiropłatów z tej rodziny. Ponad 75 z nich dostarczono w ciągu ostatnich 5 lat (Nowy H125 dla policjantów z Ohio, 2015-12-10). Innym nabywcą AStarów jest policja Izraela (Nowe śmigłowce izraelskiej policji, 2015-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.