Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

OSHP odbierze pierwszy amerykański H125

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lipca 2015

Ohio State Highway Patrol odbierze pierwszy śmigłowiec Airbus Helicopters H125 AStar wyprodukowany bezpośrednio w USA.

Ohio State Highway Patrol będzie pierwszym użytkownikiem śmigłowców H125, produkowanych bezpośrednio w USA / Zdjęcie: Airbus Helicopters

W najbliższych miesiącach Airbus Helicopters przekaże Ohio State Highway Patrol (OSHP) nowy śmigłowiec H125 AStar (dawniej AS350 B3e). Ceremonia odbioru wiropłata odbędzie się w siedzibie głównej amerykańskiej filii koncernu, w teksańskim Grand Prairie. Kilka tygodni później H125 rozpocznie służbę.

Pod koniec 2014 rozpoczęto produkcję H125 przeznaczonego dla OSHP. Jest to pierwszy śmigłowiec tego modelu, który powstaje w nowej montowni Airbusa, uruchomionej w Columbus, w stanie Mississippi (CHP kupuje AS350, 2014-09-09).

Śmigłowiec będzie używany do patrolowania stanowych autostrad i tras szybkiego ruchu, a także przylegających do nich terenów zielonych. Zadaniem lotnictwa OSHP jest zwalczanie zjawiska przemytu lub nielegalnej produkcji broni, narkotyków i innych środków odurzających.

H125 jest jednym z modeli śmigłowców najczęściej zamawianych przez amerykańskie służby bezpieczeństwa. Różne policje stanowe i agencje federalne zakupiły dotąd ponad 220 wiropłatów Airbusa, z czego ponad 75 w ciągu ostatnich 5 lat.

Warto przypomnieć, że w zakładach w Columbus są również montowane śmigłowce UH-72A Lakota (wojskowa odmiana EC145), przeznaczone dla lotnictwa US Army i Gwardii Narodowej USA. Airbus Helicopters dostarczył już ponad 340 wiropłatów tego modelu (Pierwszy szkolny UH-72A, 2015-03-30; 300. Lakota dla Amerykanów, 2014-05-15). Śmigłowce są też eksportowane do Tajlandii (Pierwszy rok działalności Airbus Helicopters , 2015-01-28; Kolejne Lakoty dla Tajlandii, 2014-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.