Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy H125 dla policjantów z Ohio

Lotnictwo cywilne, 10 grudnia 2015

Airbus Helicopters przekazał policjantom ze stanu Ohio nowy śmigłowiec H125 AStar, pierwszy zmontowany w USA.

Nowy H125 AStar znacznie zwiększy zdolności operacyjne Ohio State Highway Patrol / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Niedawno do rąk funkcjonariuszy Ohio State Highway Patrol (OSHP) trafił nowy śmigłowiec. Jest to Airbus Helicopters H125 AStar, pierwszy wiropłat zmontowany na linii w zakładach w Columbus w stanie Mississippi. Tam również montowane są śmigłowce UH-72A Lakota dla lotnictwa US Army i Gwardii Narodowej USA (Amerykanie zamawiają kolejne Lakoty , 2015-11-13).

H125 AStar (wcześniej noszący oznaczenie AS350 B3e) jest jednym z najczęściej zamawianych śmigłowców przez służby bezpieczeństwa w USA. 43 policje stanowe i agencje federalne zakupiły dotąd ponad 220 wiropłatów Airbusa, z czego ponad 75 w ciągu ostatnich 5 lat.

OSHP od niemal 20 lat eksploatuje parę AS350 B2 AStar, które służą do patrolowania stanowych autostrad i tras szybkiego ruchu, a także przylegających do nich terenów zielonych. Zadaniem lotnictwa OSHP jest zwalczanie zjawiska przemytu lub nielegalnej produkcji broni, narkotyków i innych środków odurzających.

Nowy śmigłowiec znacznie zwiększy możliwości policjantów z Ohio. Jego nowoczesne wyposażenie obejmuje m. in. głowicę optoelektroniczną Wescam MX-10 i reflektor poszukiwawczy Spectrolab SX-16. Załoga ma do dyspozycji awionikę glass cockpit Garmin G500H i mapy cyfrowe Aerocomputers. Napęd śmigłowca stanowi silnik Turbomeca Arriel 2D z dwukanałowym elektronicznym układem sterowania (OSHP odbierze pierwszy amerykański H125, 2015-07-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.