Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost sprzedaży BAE Systems

Przemysł zbrojeniowy, 20 lutego 2016

Brytyjski koncern BAE Systems zanotował w 2015 wzrost przychodów i zysków. Przychody przedsiębiorstwa w porównaniu z 2014 wzrosły o 1,3 mld GBP – do 17,9 mld GBP (25,6 mld USD).

Wzrósł też zysk operacyjny – z 1,3 do 1,5 mld GBP.  Spadła natomiast wartość posiadanych przez BAE Systems zamówień – z 40,5 mld GBP w 2014 do 36,8 mld GBP (Dodatkowe środki na rozwój Successorów, 2016-02-09).

Najważniejszym czynnikiem wzrostu sprzedaży BAE Systems był kontrakt na dostawy samolotów Eurofighter Typhoon do Arabii Saudyjskiej. Istotne dla wyników finansowych były też dostawy komponentów do Typhoonów i systemów ich wsparcia naziemnego dla europejskich uczestników programu. Ze Strategicznego przeglądu obronności i bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii, opublikowanego w listopadzie 2015, wynika, że Typhoony będą nadal rozwijane i do połowy obecnego stulecia mają zajmować ważne miejsce w systemie obronnym państwa (Próby Typhoona z P2Ea, 2016-01-22).

BAE Systems jest też obecny na największym rynku wojskowym i bezpieczeństwa świata, czyli w USA (Przegląd USNS Washington Chambers, 2015-12-28). Stany Zjednoczone zamierzają w kolejnych latach zwiększać nakłady w tym zakresie – w 2016 o 33 mld USD, a w 2017 o 23 mld USD. Brytyjski koncern liczy na udział w tym wzroście, szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa. W 2015 łączna sprzedaż BAE Systems w tym obszarze wzrosła o 3% - do 1,8 mld GBP. Przyczyniła się do tego akwizycja kompanii SilverSky, która funkcjonuje głównie na rynku cywilnym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.