Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy wyposażenia HMAS Hobart

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2016

Pracownicy konsorcjum AWD Alliance rozpoczęli proces uruchamiania systemów pokładowych pierwszego niszczyciela rakietowego typu Hobart.

Na południu Australii rozpoczęto przygotowania do prób morskich HMAS Hobart. Polegają one m.in. na uruchamianiu poszczególnych urządzeń pokładowych, w tym elementów systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis / Zdjęcie: AWD Alliance

W stoczni ASC w Australii Południowej rozpoczęto przygotowania do testów morskich niszczyciela rakietowego HMAS Hobart, typu Hobart. W ostatnich tygodniach uruchomiono i sprawdzono funkcjonowanie wybranych urządzeń pokładowych, w tym elementów systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

Testy morskie HMAS Hobart najprawdopodobniej rozpoczną się wiosną. Próby zostaną przeprowadzone m.in. u południowych wybrzeży kraju. Ich realizacja pozwoli na ocenę pracy podstawowych systemów pokładowych, w tym elementów układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, układu nawigacji satelitarnej i zestawów łączności. W 2017 HMAS Hobart zostanie przekazany Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarce wojennej Australii).

W stoczni ASC kontynuowane są prace nad pozostałymi 2 niszczycielami rakietowymi typu Hobart. Prace nad 2. z okrętów, HMAS Brisbane, są zaawansowane w ponad 70%. Z kolei jesienią ub.r. położono stępkę pod ostatnią z jednostek, przyszły HMAS Sydney (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.