Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ka-52 dla Egiptu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 stycznia 2016

Marynarka wojenna Egiptu zakupi rosyjskie śmigłowce Ka-52.

Egipt zakupi blisko 50 rosyjskich śmigłowców Ka-52, w tym wiropłaty w odmianie pokładowej, które będą stacjonować na 2 śmigłowcowcach desantowych typu Mistral / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Prezes holdingu Wiertalioty Rossii, Aleksander Michiejew, potwierdził sprzedaż Egiptowi 46 śmigłowców Ka-52 (Oblot Ka-52K, 2015-03-12). Część z nich zostanie dostarczona w wersji pokładowej. Wiropłaty te będą stacjonować na nowych egipskich śmigłowcowcach desantowych typu Mistral (Mistrale dla Egiptu potwierdzone, 2015-10-12), które zbudowano we francuskim Saint-Nazaire. Dostawy miałyby rozpocząć się w 2017.

Pod koniec ub. r. Kair porozumiał się z rządem Francji w sprawie kupna 2 śmigłowcowców desantowych typu Mistral. Pierwotnie zakładano, że okręty zostaną przekazane rosyjskiej marynarce wojennej, w której miałyby służyć jako Władiwostok i Sewastopol. Transfer Mistrali do Rosji został zablokowany wskutek pogorszenia się sytuacji bezpieczeństwa w Europie i w wyniku sankcji nałożonych na Moskwę przez USA i ich europejskich sojuszników (950 mln Euro za zerwanie kontraktu na Mistrale, 2015-08-25).

Zakup rosyjskich śmigłowców morskich przez Egipt był jednym z warunków, pod którymi Rosja zgodziła się na sprzedaż Mistrali Kairowi. Rosjanie zapewnili, że przekażą Egipcjanom część wyposażenia pokładowego, które zdemontowano z Władiwostoka i Sewastopola jesienią 2015 (Mistrale bez rosyjskiego wyposażenia, 2015-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra