Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja Charles de Gaulle

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 lipca 2016

W październiku francuski atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle rozpocznie kolejną misję bojową w rejonie Zatoki Perskiej.

W październiku atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle opuści port morski w Tulonie na południu Francji i skieruje się w rejon Bliskiego Wschodu. Przez następne tygodnie komponent lotniczy towarzyszącej mu grupy lotniskowcowej będzie atakować pozycje islamistów / Zdjęcie: MO Francji

W październiku atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R 91) zostanie ponownie wysłany do Zatoki Perskiej. Okręt i towarzysząca mu grupa bojowa wezmą udział w kampanii nalotów na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, działających w Iraku i Syrii.

W ciągu ostatnich 2 lat francuski lotniskowiec dwukrotnie brał udział w operacjach wojskowych na Bliskim Wschodzie. Podczas ostatniej misji, zapoczątkowanej w listopadzie ub. r. (Charles de Gaulle wraca na Bliski Wschód , 2015-11-05), samoloty wchodzące w skład komponentu lotniczego lotniskowcowej grupy bojowej przeprowadziły 271 operacji lotniczych nad Irakiem i Syrią, dokonując 259 bombardowań pozycji islamistów.

Rozpoczynająca się w październiku misja bojowa CdG będzie ostatnią, przed czekającym okręt przeglądem technicznym i modernizacją, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Prace stoczniowe mają rozpocząć się w lutym 2017. Lotniskowiec pozostanie wyłączony ze służby przez 18 miesięcy (Drugi etap modernizacji CdG, 2015-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.