Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się egipski samolot wojskowy

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2015

Na północy Egiptu rozbił się samolot wojskowy, który brał udział w nalotach na pozycje islamistów w sąsiedniej Libii. Śmierć poniosły 4 osoby, a kolejne 2 odniosły rany.

Wojska lotnicze Egiptu utraciły jeden samolot bojowy podczas operacji wymierzonej w libijskich islamistów / Zdjęcie: MO Egiptu

Przed kilkoma dniami na północy Egiptu rozbił się jeden z samolotów wojskowych biorących udział w nalotach na pozycje islamistów w Libii. W wyniku zdarzenia zginęły 4 osoby, a kolejne 2 odniosły rany. Ministerstwo obrony nie poinformowało, czy ofiary to członkowie załogi rozbitego statku powietrznego, czy – w większości – cywile. Brak jest też informacji o ewentualnych stratach na ziemi.

Rozbity samolot wspierał działania jednostek wojsk lądowych wymierzone w oddziały jednej z organizacji islamistycznych aktywnych na egipsko-libijskim pograniczu. Podczas niedawnej operacji siłom rządowym udało się zniszczyć 4 pojazdy używane przez bojówkarzy.

Od blisko roku samoloty bojowe wojsk lotniczych Egiptu dokonują nalotów na pozycje islamistów w Libii (Egipt uderza w Libii, 2014-10-16; Kolejne bombardowanie w Libii, 2014-09-16). Władze w Kairze uważają, że rosnąca aktywność ekstremistów zagraża stabilności ich kraju. Istnieje bowiem obawa, że bojówkarze będą próbowali przedostać się przez granicę i kontynuować walkę na Nilem.

Realne zagrożenie infiltracją Egiptu przez islamistów skłoniło władze w Kairze do budowy sieci umocnień wzdłuż granicy z Libią. Przy pomocy amerykańskich przedsiębiorstw na pograniczu powstanie pas wysokich metalowych ogrodzeń lub betonowych murów i sieć wież kontrolnych, wyposażonych w urządzenia obserwacji otoczenia, w tym głowice optoelektroniczne i radary (Egipt uszczelnia granicę z Libią, 2015-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.