Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjska misja szkoleniowa w Syrii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 października 2016

Wielka Brytania wyśle instruktorów wojskowych na Bliski Wschód z zadaniem przeszkolenia członków umiarkowanej syryjskiej opozycji.

Grupa brytyjskich instruktorów wojskowych zorganizuje i przeprowadzi kurs szkoleniowy dla umiarkowanych syryjskich rebeliantów. W przyszłości Syryjczycy mają pomóc w zdławieniu oporu islamistów, którzy bronią swoich pozycji w północno-wschodniej części kraju / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii zapowiedziało wysłanie na Bliski Wschód grupy ok. 20 instruktorów wojskowych. Żołnierze zostaną rozlokowani na terenie państw sąsiadujących z Syrią, jednak z dala od obszarów objętych walkami. Głównym zadaniem Brytyjczyków będzie szkolenie członków umiarkowanej syryjskiej opozycji.

Kursy obejmą m.in. podstawową taktykę działania na polu walki, prowadzenie misji EOD / IED (usuwania amunicji wybuchowej i improwizowanych ładunków wybuchowych) oraz udzielanie pomocy medycznej rannym. Zajęcia będą prowadzone przez Brytyjczyków we współpracy z przedstawicielami sił zbrojnych państw, na terenie których organizowane jest szkolenie.

Brytyjska misja szkoleniowa będzie koordynowana z działaniami prowadzonymi przez wojska USA (Atak koalicji USA na wojska syryjskie, 2016-09-18; Więcej wojsk USA w Syrii, 2016-04-25). Przed kilkoma tygodniami Waszyngton zwrócił się do sojuszników z prośbą o większe zaangażowanie w przygotowanie sił umiarkowanej syryjskiej opozycji do walki z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, które okupują północno-wschodnią część kraju. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.