Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe AW119Kx dla LFN

Lotnictwo cywilne, 24 listopada 2016

Life Flight Network z USA zamówiło kolejne śmigłowce medyczne AW119Kx.

Do końca br. LFN ma dysponować 21 AW119Kx / Zdjęcie: Leonardo-Finmeccanica

Life Flight Network świadczy usługi ratownictwa i transportu medycznego pomiędzy szpitalami na terenie zachodnich stanów USA. Obecnie jego flota składa się z 19 śmigłowców AW119Kx, używanych do ratownictwa i transportu medycznego. Niedawno, po 3 latach od rozpoczęcia dostaw, ich łączny nalot przekroczył 20 tys. h (Jubileusz floty LFN, 2015-10-21).

Do końca roku stan posiadania Life Flight Network zwiększy się o 2 kolejne AW119Kx. Umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj w Rzymie, z przedstawicielami koncernu Leonardo-Finmeccanica.

Wyposażenie AW119Kx stanowi awionika Garmin G1000HTM, przystosowana do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrzu (NVG). W jej skład wchodzą m.in. układ syntetycznej wizji (SVS), mapy cyfrowe z funkcjami wyznaczania trasy lotu i zintegrowany układ ostrzegawczy i ostrzegający o bliskości ziemi, zawierający bazę danych przeszkód terenowych.

Dotychczas producent zdobył zamówienia na ponad 250 AW119, od ponad 100 klientów z ponad 30 krajów. Wiropłaty tego typu używane są m.in. w Australii, Brazylii, Chile i USA, do zadań ratownictwa medycznego, transportu osób, zwalczania pożarów i misji porządku publicznego (Śmigłowce Leonardo dla Latynosów, 2016-09-02, Leonardo prezentuje TH-119, 2016-05-17, Zamówienia na medyczne AW119Kx, 2015-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.