Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HASA kupuje pożarnicze Sokoły

Lotnictwo cywilne, 10 grudnia 2014

Przedsiębiorstwo PZL-Świdnik podpisało umowę z hiszpańską spółką Hispánica de Aviación S.A. (HASA) na dostawę 3 śmigłowców W-3A Sokół w wersji przeciwpożarowej.

HASA odbierze 3 Sokoły w wersji przystosowanej do gaszenia pożarów. Obecnie we flocie spółki znajduje się 13 W-3A / Zdjęcie: PZL-Świdnik

Uroczystość podpisania umowy odbyła się 5 grudnia w siedzibie AgustaWestland w Cascina Costa, we Włoszech. Uczestniczyli w niej przedstawiciele HASA, z prezesem spółki Miguelem Porrero i reprezentanci kadry zarządzającej PZL-Świdnik i AgustaWestland: Daniele Romiti, prezes AgustaWestland i Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik S.A.

Polskie przedsiębiorstwo dostarczy Hiszpanom 3 śmigłowce W-3A Sokół w wersji przeciwpożarowej, a także pakiet części zamiennych, kompleksowy pakiet szkoleniowy, wyposażenie do obsługi naziemnej śmigłowców i urządzenia pomiarowe. Ich wyposażenie obejmować będzie: zewnętrzne zawiesie ładunkowe, instalację zbiornika Bambi, instalację dozowania środka pieniącego, zewnętrzny kosz transportowy oraz punkty mocowania wciągarki i pływaków awaryjnych. Śmigłowce W-3A zostaną przekazane w 2015 i będą przystosowane do wykonywania lotów według przepisów VFR/IFR, z załogą dwuosobową.

Nowe wiropłaty uzupełnią flotę HASA, w skład której wchodzi m.in. 26 śmigłowców produkcji PZL-Świdnik, w tym 13 Sokołów. HASA to lider na rynku usług lotniczych, zajmujący się m.in. gaszeniem pożarów, ratownictwem medycznym i transportem. PZL-Świdnik współpracuje z hiszpańską spółką od 2009.

Obecnie przez klientów w Hiszpanii, Portugalii i Chile do gaszenia pożarów używanych jest ponad 20 śmigłowców W-3A Sokół. Ogółem spółka PZL-Świdnik wyprodukowała do tej pory prawie 180 śmigłowców Sokół (Sokół dla Ugandy, 2014-07-14, Zmodernizowane Sokoły, 2014-04-10, Ostatni Sokół VIP dla Sił Powietrznych, 2013-12-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.