Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowce dla policji Ugandy

Lotnictwo cywilne, 18 grudnia 2015

Lotnictwo Policji Ugandy odebrało dwa nowe śmigłowce – Grand New i W-3A Sokół.

Flota Lotnictwa Policji Ugandy wzbogaciła się o dwa nowe śmigłowce – jednym z nich jest W-3A Sokół

Przedstawiciele Lotnictwa Policji Ugandy zakończyli proces odbioru nowych śmigłowców Grand New i W-3A Sokół podczas oficjalnej uroczystości, zorganizowanej niedawno z udziałem Prezydenta Ugandy Yoweri Museveniego i innych wysokich rangą urzędników państwowych, jak również reprezentantów PZL-Świdnik i Finmeccanica-AgustaWestland. Śmigłowce dostarczono na mocy umowy podpisanej między świdnicką wytwórnią a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy w czerwcu 2014. Wiropłaty będą używane do zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego. PZL-Świdnik dostarczy również klientowi kompleksowy pakiet szkoleniowy i zapewni wsparcie eksploatacji zakupionych śmigłowców (Sokół dla Ugandy, 2014-07-14).

W-3A Sokół w wersji dostarczonej do Ugandy został wyposażony w zewnętrzne zawiesie ładunkowe, wciągarkę ratowniczą, reflektor poszukiwawczy, megafony, zestaw umożliwiający desantowanie z użyciem liny i głowicę obserwacyjną. Wiropłat jest też przystosowany do zabudowania wyposażenia do gaszenia pożarów i pływaków awaryjnych. Prawie 180 Sokołów zostało do tej pory sprzedanych ponad 20 klientom z ponad 10 krajów (HASA kupuje pożarnicze Sokoły , 2014-12-10).

Drugi to AgustaWestland Grand New / Zdjęcia: PZL-Świdnik

GrandNew został wybrany ze względu na doskonałe osiągi i nowoczesne wyposażenie obejmujące cyfrową awionikę, umożliwiającą wykonywanie lotów IFR z 1 lub 2 pilotami i czteroosiowego autopilota. W konfiguracji dla ugandyjskiej policji zabudowano w nim zewnętrzne zawiesie ładunkowe, reflektor poszukiwawczy i megafony. Zamówienia na prawie 360 śmigłowców z serii Grand złożyło niemal 220 klientów z prawie 40 krajów (Rega kupuje nowe śmigłowce, 2015-12-02).

Dzięki wspomnianemu wydarzeniu Finmeccanica-AgustaWestland i PZL-Świdnik mogą pochwalić się dostarczeniem 100. śmigłowca na afrykański rynek cywilny i porządku publicznego. Flota wiropłatów produkowanych przez w/w spółki używana jest do różnego rodzaju zadań, począwszy od tych utrzymywania porządku publicznego przez ratownictwo medyczne, transport VIP-ów, czy przewóz osób i ładunków na morskie platformy wydobywcze i do portów.

W Polsce śmigłowce produkowane przez PZL-Świdnik służą w siłach zbrojnych, policji i straży granicznej (Zmodernizowane Sokoły, 2014-04-10). Obecnie 18 wiropłatów wyprodukowanych w Świdniku jest eksploatowanych przez polskie służby mundurowe. Współpraca z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych rozpoczęła się w 1995, wraz z dostawą 4 śmigłowców PZL Kania.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.