Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Paveway IV dla brytyjskich F-35B

Lotnictwo wojskowe, 07 grudnia 2016

W USA przeprowadzono próbę zrzutu bomby kierowanej Paveway IV przenoszonej przez F-35B, zapoczątkowując brytyjski program integracji tego typu uzbrojenia.

Sekwencja zrzutu bomby kierowanej Paveway IV z komory uzbrojeniowej F-35B / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Próbę przeprowadzono na poligonie lotnictwa US Navy China Lake w Kalifornii. Nosicielem bomby Raytheon Paveway IV był jeden z F-35B używanych przez US Marine Corps. Wyniki testu posłużą do oceny współpracy uzbrojenia i komputerów pokładowych samolotu. Następnym etapem testów będą zrzuty Paveway IV z głowicą bojową.

W następnych miesiącach odbędą się także próby innego typu uzbrojenia dla brytyjskich F-35B – kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze bliskiego zasięgu MBDA ASRAAM. Przedsięwzięcia realizowane są przez BAE Systems, Northrop Grummana i RAF Warfare Centre, we współpracy z Lockheed Martinem i producentami uzbrojenia (ASRAAM dla brytyjskich F-35B, 2016-08-16).

Zgłoszenie wstępnej zdolności bojowej 617. Squadronu Dambusters z bazy Marham – pierwszej eskadry RAF eksploatującej F-35B – planowane jest w grudniu 2018. Kolejną brytyjską jednostką wyposażoną w F-35B będzie 809 Naval Air Squadron, w 2023 (Powłoka ochronna dla Queen Elizabeth, 2016-05-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.