Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny kontrakt na KC-46A

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 28 stycznia 2017

Departament Obrony USA zawarł z koncernem Boeing kolejny kontrakt na dostawę wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących KC-46A Pegasus. 15 maszyn ma kosztować 2,1 mld USD. Dostawy mają potrwać do sierpnia 2019. Wraz z nimi będą dostarczane zapasowe silniki i części oraz zestawy podskrzydłowych zasobników z przewodem elastycznym.

Montaż pierwszych wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących KC-46A w Everett / Zdjęcie: Boeing

Nowy kontrakt jest kolejnym z zawartych przez Pentagon z Boeingiem związanych z rozwojem i dostawami KC-46A. Prace rozwojowe i testy prototypów kosztowały 4,2 mld USD (Pierwszy lot KC-46A, 2015-09-28), a pierwsze zamówienie, na 19 samolotów seryjnych, było warte 2,8 mld USD (Kontrakt na Pegasusy, 2016-08-19). Łącznie Boeing ma dostarczyć US Air Force 179 KC-46. Koncern liczy też na zamówienia eksportowe, w sumie na ok. 400 samolotów za ok. 80 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra