Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Marines w Syrii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 marca 2017

USA wysłały do Syrii kilkuset dodatkowych żołnierzy.

Około 400 dodatkowych amerykańskich żołnierzy, w tym pododdziały artyleryjskie z 11th Marine Expeditionary Unit, zostało wysłanych do Syrii w celu wsparcia lokalnych sił rebelianckich walczących z islamistami / Zdjęcie: USMC

Według amerykańskiej prasy w ostatnich tygodniach Waszyngton wysłał do Syrii ok. 400 dodatkowych żołnierzy. W skład kontyngentu weszli m.in. wojskowi z Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), w tym pododdziały 11th Marine Expeditionary Unit z Marine Corps Base Camp Pendleton w Kalifornii oraz jednostki specjalne 75. pułku Rangers.

Wysłani do Syrii Marines będą obsługiwać 155-mm lekkie haubice holowane M777. Uzbrojenie zostanie użyte do wsparcia syryjskich sił rebelianckich, w tym oddziałów kurdyjskich, przygotowujących się do ataku na miasto Ar-Rakka, które uchodzi za nieformalną stolicę ugrupowania islamistycznego Ad-Daula al-Islamijja. Z kolei żołnierzy wojsk specjalnych rozmieszczono w rejonie północnego miasta Manbidż.

USA są dość powściągliwe w publikowaniu danych dotyczących liczby żołnierzy stacjonujących w Syrii. Dotąd uważano, że Waszyngton rozmieścił w tym państwie co najmniej 300 wojskowych (Więcej amerykańskich wojsk w Syrii, 2016-12-13). W ub.r. administracja ówczesnego prezydenta Baracka Obamy podniosła do ok. 500 maksymalny limit żołnierzy, których amerykańscy dowódcy mogą wysłać do Syrii.

Ograniczenie nie dotyczy jednak wojsk wysyłanych do Syrii w ramach doraźnego wsparcia sił głównego kontyngentu wojskowego (Więcej wojsk USA w Syrii, 2016-04-25). Według anonimowych przedstawicieli władz USA w takim właśnie celu rozmieszczono w rejonie walk MarinesRangersów.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.