Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Leyte Gulf

Marynarka wojenna, 28 marca 2017

Amerykański krążownik rakietowy USS Leyte Gulf opuścił wczoraj port morski w Wirginii i skierował się w rejon Bliskiego Wschodu.

USS Leyte Gulf idzie w kierunku Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: USN

Wczoraj krążownik rakietowy USS Leyte Gulf (CG 55), typu Ticonderoga, opuścił Naval Station Norfolk w Wirginii. Okręt skierował się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie w następnych miesiącach będzie stacjonował. Na jego pokładzie służbę pełnić będzie ponad 100 oficerów i marynarzy, a także załogi lotnicze i personel obsługowy z Helicopter Maritime Strike Squadron (HSM) 60.

W najbliższych miesiącach USS Leyte Gulf będzie prowadził działania operacyjne w rejonach odpowiedzialności 5. i 6. flot US Navy. Jednostka ma wykonywać patrole bojowe i wspierać większe zgrupowania okrętów, a także uczestniczyć w wielonarodowych ćwiczeniach morskich, organizowanych wspólnie z lokalnymi partnerami.

USS Leyte Gulf najprawdopodobniej będzie wspierać też działania lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 2, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz. Okręty CSG 2 znajdują się obecnie na Zatoce Perskiej, skąd prowadzą działania bojowe wymierzone w organizacje islamistyczne działające w rejonie (USS George H.W. Bush na Zatoce Perskiej, 2017-03-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.