Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Załoga USS Laboon przejęła kontrabandę

Marynarka wojenna, 15 marca 2017

Załoga amerykańskiego niszczyciela rakietowa udaremniła przemyt 270 kg heroiny.

W ciągu 2 tygodni okręty służące w ramach Combined Maritime Forces przechwyciły ponad 1 t. narkotyków przemycanych wodami Morza Arabskiego / Zdjęcie: USN

W poniedziałek zespoły interwencyjne z niszczyciela rakietowego USS Laboon (DDG 58), typu Arleigh Burke, zatrzymały do inspekcji mały statek żaglowy. Na jego pokładzie odkryto kontrabandę w postaci 270 kg heoriny. Ładunek zbezpieczono, a przemytników aresztowano. Operację przeprowadzono na wodach Morza Arabskiego.

Amerykański niszczyciel służy obecnie w składzie jednej z 3 grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). W zespole działa też m.in. australijska fregata rakietowa HMAS Arunta (FFH 151), typu Anzac, której załoga na początku marca zabezpieczyła ładunek ponad 800 kg haszyszu o rynkowej wartości ok. 36 mln AUD (110 mln zł, Sukces antynarkotykowy HMAS Arunta, 2017-03-09).

W styczniu USS Laboon opuścił bazę na wschodnim wybrzeżu USA i wraz z innymi okrętami US Navy skierował się w rejon Bliskiego Wschodu. Jednostka weszła w skład lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 2, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz (USS George H.W. Bush w akcji, 2017-02-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.