Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie zamawiają C-17

Lotnictwo wojskowe, 29 czerwca 2017

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Indiom ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III.

Wojska lotnicze Indii pozyskają dodatkowy samolot transportowy C-17 Globemaster III / Zdjęcie: Boeing

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do wydania zgody na sprzedaż Indiom ciężkiego samolotu transportowego Boeing C-17 Globemaster III wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym czterema silnikami turbowentylatorowymi F117-PW-100, układem ostrzegającym o odpalonych pociskach rakietowych AN/AAR-47, układem samoobrony AN/ALE-47 i układem identyfikacji swój-obcy AN/APX-119. Przyszłe porozumienie ma obejmować także dostawę urządzeń nawigacyjnych, części zamiennych i urządzeń naprawczych oraz pakiet wsparcia logistycznego i dokumentację techniczną.

Wartość porozumienia oblicza się na 366,2 mln USD (1,3 mld zł). Głównym wykonawcą przedsięwzięcia będzie Boeing, który jest producentem C-17. Umowa najprawdopodobniej będzie zawierać w sobie opcję offsetu. Szczegóły porozumienia kompensacyjnego mają zostać wynegocjowane między rządem Indii a koncernem z Chicago.

Dodatkowy C-17 uzupełni flotę 10 transportowców tego typu, które są już eksploatowane przez wojska lotnicze Indii (Indie bez dodatkowych C-17?, 2015-08-18). Globemaster będzie służył przede wszystkim do transportu żołnierzy i zaopatrzenia między bazami lub w rejon działań operacyjnych. Samolot będzie też używany do niesienia pomocy humanitarnej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.