Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia zakupi dwa dodatkowe C-17

Lotnictwo wojskowe, 13 kwietnia 2015

Władze Australii podjęły decyzję o zakupie dwóch dodatkowych ciężkich samolotów transportowych Boeing C-17A Globemaster III.

Dwa dodatkowe ciężkie transportowce Boeing C-17A Globemaster III dołączą do 6 samolotów tego typu, zakupionych przez RAAF w latach 2006-2012 / Zdjęcie: Boeing

Dodatkowe samoloty zostaną zakupione za ok. 1 mld AUD (2,9 mld zł). Kwota ta pokryje również przygotowanie infrastruktury w bazie Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) w Amberley na terenie stanu Queensland. Pierwszy z dodatkowych C-17A ma dotrzeć do Australii w ciągu 6 miesięcy od zawarcia oficjalnego porozumienia o jego sprzedaży, drugi – 10 miesięcy później.

O planach zakupu przez RAAF dodatkowych C-17A mówiono od wielu miesięcy (Australia kupi kolejne C-17A, 2014-10-06).

Nowe Globemastery będą pochodzić z ostatniej partii samolotów, produkowanych przez Boeinga z własnych środków. Uzupełnią w linii 6 C-17A dostarczonych do Australii w latach 2006-2012 (Ostatni C-17A dostarczony, 2012-11-23). Wszystkie wchodzą w skład 36. squadronu stacjonującego w RAAF Amberley.

Nowe australijskie samoloty transportowe będą używane w ramach operacji prowadzonych zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednym z zadań ma być transport zaopatrzenia i wyposażenia wojskowego dla kontyngentu RAAF rozmieszczonego na Bliskim Wschodzie w ramach operacji Inherent Resolve (Pentagon podsumowuje naloty na PI, 2015-04-07). Warto przypomnieć, że na zakup dodatkowych C-17 zdecydowały się też wojska lotnicze Kanady oraz ZEA (Kanada odbiera piątego Globemastera, 2015-04-01, Więcej C-17 dla ZEA, 2015-03-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.