Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajemnicza katastrofa w Area 51

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Ludzie, 10 września 2017

5 września ok. 18:00 w Nevada Test and Training Range (tzw. Area 51) rozbił się samolot nieznanego typu. Wrak znaleziono ok. 80 km od bazy znajdującej się w centrum ściśle tajnego ośrodka w Groom Lake na pustyni Nevada. O zdarzeniu poinformował rzecznik US Air Force, po tym jak przedwczoraj w lokalnych mediach pojawiły się pierwsze spekulacje na jego temat.

Eric Doc Schultz w kabinie F-35A. Edwards AFB, 15 września 2011 / Zdjęcie: Lockheed Martin

Rzecznik USAF ujawnił, że w katastrofie zginął znany pilot, 44-letni płk Eric Schultz. Nie podał natomiast typu rozbitego systemu. Zaprzeczył jedynie, by był to F-35. Powiedział też, że nie jest znana przyczyna katastrofy.

Informacja o katastrofie wywołała wiele spekulacji dotyczących typu rozbitego samolotu i charakteru feralnego lotu. Dodatkowe emocje wzbudza faktu, że samolot był podporządkowany Air Force Materiel Command (AFMC), które odpowiada za rozwój nowych technologii dla USAF.

Rzeczniczka 99th Air Base Wing, mjr Christina Sukach poinformowała, że płk pil. Eric Doc Schultz zginął w wyniku odniesionych obrażeń. Prawdopodobnie zmarł po pewnym czasie od wypadku. Płk Schultz to doświadczony pilot-oblatywacz, który ostatnio uczestniczył w testach samolotu wielozadaniowego nowej generacji Lockheed Martin F-35 Lightning II.

W 1996 Schultz ukończył University of Washington, a w 2000 obronił doktorat w California Institute of Technology. W 2001, już jako cywilny pilot doświadczalny, po laserowej korekcie wzroku, wstąpił do US Air Force. Pierwszy lot Erica Schultza samolotem F-35, jeszcze jako kapitana, miał miejsce 15 września 2011. Poleciał wówczas F-35A AF-1 z Edwards AFB w Kalifornii. Lot trwał 1,3 h. Schultz był 28. pilotem, który poleciał F-35 (Pierwszy test bojowy F-35A, 2012-10-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.