Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Operacyjne testy F-35A

Lotnictwo wojskowe, 11 września 2012

Wojska lotnicze USA poinformowały o rozpoczęciu procesu testów i oceny przydatności operacyjnej myśliwców wielozadaniowych F-35A, które poprzedzą przyjęcie do służby operacyjnej.

Zdjęcie: USAF

Próby rozpoczęły się w wczoraj na terenie bazy wojsk lotniczych Eglin. Cały proces realizowany jest przez połączony zespół personelu z bazy oraz pilotów testowych USAF. Procedura oceny samolotu ma trwać 65 dni.

Jeżeli wyniki okażą się zgodne z oczekiwaniami, będzie można rozpocząć program szkoleniowy dla pilotów oraz obsługi naziemnej. Jest to warunek konieczny dla wprowadzenia myśliwca do służby w strukturach USAF. Szkolenie będzie realizowane na terenie bazy wojsk lotniczych Luke, która na początku sierpnia br., została wybrana jako docelowe centrum szkoleniowe dla przyszłych operatorów Lightningów (Szkoła pilotów F-35, 2012-08-03).

Na odmienne niż USAF rozwiązanie zdecydował się w ostatnich tygodniach Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC). Jego dowództwo poinformowało o planach rozpoczęcia procedury szkoleniowej dla przyszłych pilotów F-35, bez poddawania myśliwca ostatecznym procedurom weryfikującym jego zdatność do pełnienia służby (Szkolenie na F-35B, 2012-08-25). Według planów USMC, pierwsza eskadra F-35B ma dzięki temu rozpocząć służbę już jesienią br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.