Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Monterey

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 października 2017

Amerykański krążownik rakietowy USS Monterey zostanie skierowany w rejon Bliskiego Wschodu.

USS Monterey zostanie skierowany w rejon Bliskiego Wschodu w niecały rok po zakończeniu poprzedniej misji w tej części świata / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Billy Ho, USN

US Navy poinformowała, że 16 października załoga krążownika rakietowego USS Monterey (CG 61), typu Ticonderoga, rozpocznie nieplanowaną wcześniej misję bojową. Okręt opuści port macierzysty w Norfolk, w Virginii i skieruje się w rejon Bliskiego Wschodu. Przez najbliższe miesiące jednostka będzie operować w rejonach odpowiedzialności 5. i 6. flot US Navy.

Niespodziewane wysłanie USS Monterey na bliskowschodnią misję zostało podyktowane względami operacyjnymi i wymuszone niedostatkiem okrętów stacjonujących na...Pacyfiku. Wkrótce w ten właśnie rejon skierowany zostanie stacjonujący na Hawajach niszczyciel rakietowy USS O'Kane (DDG 77), typu Arleigh Burke, który pierwotnie miał zostać wysłany na Bliski Wschód.

USS O'Kane uzupełni lukę powstałą po wypadkach dwóch innych jednostek typu Arleigh Burke, do których doszło latem. W czerwcu niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), zderzył się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald opuścił suchy dok, 2017-10-09). Z kolei w sierpniu USS John S. McCain (DDG 56) uczestniczył w kolizji ze zbiornikowcem Alnic MC (USS John S. McCain opuszcza Singapur , 2017-10-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.