Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald opuścił suchy dok

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald rozpoczął kolejny etap przygotowań do podróży do kraju, gdzie przejdzie naprawę po kolizji na morzu, w której uczestniczył w czerwcu.

USS Fitzgerald opuścił suchy dok bazy w Yokosuce. Okręt zostanie przetransportowany do USA, gdzie przejdzie naprawę / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Peter Burghart, USN

USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, opuścił suchy dok nr 4 na terenie Fleet Activities Yokosuka w Japonii w ramach przygotowań do podróży do USA. Okręt zostanie przetransportowany do stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding w Pascagoula, w Mississippi, gdzie przejdzie naprawę (USS Fitzgerald do Mississippi, 2017-08-29). Udział w przywróceniu USS Fitzgerald zdolności operacyjnej będzie miał m.in. koncern Lockheed Martin, który dostarczy do Pascagoula pojedynczą antenę AN/SPY-1D radaru wchodzącego w skład systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis (Przygotowania do naprawy USS Fitzgerald, 2017-09-25).

W czerwcu USS Fitzgerald uczestniczył w kolizji z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal, do której doszło ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Wskutek wypadku amerykański niszczyciel został poważnie uszkodzony. Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu Aegis. Dopiero po powrocie do Yokosuki udało się odnaleźć ciała siedmiu członków załogi, których wcześniej uznawano za zaginionych (Podano listę ofiar wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-20).

Co ciekawe USS Fitzgerald nie był jedynym niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke, który latem uczestniczył w kolizji na morzu. W sierpniu USS John S. McCain (DDG 56) zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (USS John S. McCain w Changi, 2017-08-22). Do wypadku doszło nieopodal wybrzeży Singapuru. Okręt zostanie naprawiony w Yokosuce (USS John S. McCain w drodze do Yokosuki, 2017-10-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.