Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór USNS City of Bismarck

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2017

US Navy odebrała szybki katamaran transportowy USNS City of Bismarck.

Okręty klasy EPF służą do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki zazwyczaj noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Michael Feddersen

US Navy poinformowała o odbiorze szybkiego katamarana transportowego USS City of Bismarck (T-EPF-9), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF), od producenta, stoczni Austal USA z Mobile w stanie Alabama. Wydarzenie poprzedziła seria testów morskich okrętu, które zakończono w listopadzie (Koniec testów USS City of Bismarck, 2017-11-06).

USNS City of Bismarck jest dziewiątym szybkim katamaranem transportowym typu Spearhead zbudowanym dla US Navy. Okręt ochrzczono w maju (Chrzest USNS City of Bismarck, 2017-05-16), a w czerwcu zwodowano (Wodowanie USNS City of Bismarck, 2017-06-12).

Obecnie w stoczni Austal USA trwają prace nad kolejnymi trzema okrętami tej klasy. We wrześniu położono stępkę pod przyszły USNS Burlington (T-EPF-10, Stępka pod USNS Burlington, 2017-09-28). Z kolei USNS Puerto Rico (T-EPF-11, USN podała imiona nowych okrętów, 2016-12-15) i nienazwany T-EPF-12 znajdują się na różnych etapach konstrukcji (Zlecenie na kolejne EPF, 2016-09-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.