Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia zatwierdza zakup HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 grudnia 2017

Ministerstwo obrony Brazylii miało zatwierdzić plan zakupu brytyjskiego śmigłowcowca HMS Ocean.

Brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean ma zostać wycofany ze służby w 2018 po dwudziestu latach w linii. Alternatywą dla jego sprzedaży jest zezłomowanie lub przekształcenie w pływające muzeum / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Według doniesień prasowych ministerstwo obrony Brazylii miało wydać wstępną zgodę na zakup śmigłowcowca HMS Ocean (L12) po tym, gdy w 2018 zostanie on wycofany ze służby w Royal Navy. Służąc pod brazylijską banderą, HMS Ocean miałby zastąpić w linii wiekowy lotniskowiec São Paulo (A 12, Demobilizacja lotniskowca Sao Paulo, 2017-02-19).

Rozmowy o możliwej sprzedaży HMS Ocean Brazylii trwają od wielu miesięcy (Rozmowy o sprzedaży HMS Ocean, 2017-08-11). Wartość ewentualnej transakcji szacuje się na ok. 80 mln GBP (ok. 382 mln zł). Jesienią pojawiły się informacje, według których zainteresowanie odkupieniem brytyjskiego okrętu wyraziła również marynarka wojenna Turcji (Kolejny chętny na HMS Ocean, 2017-11-17).

Resort obrony Wielkiej Brytanii zapowiedział już, że HMS Ocean zostanie wycofany ze służby w 2018, po dwudziestu latach w linii. Jego miejsce jako okrętu flagowego Royal Navy ma zająć HMS Queen Elizabeth (R08), pierwszy z lotniskowców typu Queen Elizabeth (HMS Queen Elizabeth w służbie, 2017-12-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.