Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sprzedaż HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 stycznia 2018

Brytyjskie media poinformowały o zawarciu umowy na sprzedaż śmigłowcowca HMS Ocean dla Brazylii.

HMS Ocean zostanie wycofany ze służby po 20 latach spędzonych pod brytyjską banderą / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Według brytyjskich mediów okręt flagowy Royal Navy, śmigłowcowiec HMS Ocean (L12), zostanie sprzedany Brazylii za ok. 84 mln GBP (391 mln zł). Warunki sprzedaży jednostki miały zostać już zaakceptowane przez obie strony. Co ciekawe, przedstawiciele ministerstwa obrony w Londynie w oficjalnych komunikatach zaprzeczają informacjom o zawarciu porozumienia, podkreślając że rozmowy z Brazylijczykami nadal się toczą i są już w końcowej fazie (Brazylia zatwierdza zakup HMS Ocean, 2017-12-07).

HMS Ocean ma zostać wycofany ze służby w marcu br. W następnych miesiącach okręt miałby przejść prace stoczniowe, podczas których na jego pokładzie zostanie zamontowane nowe wyposażenie, zgodne ze standardami Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii). Jednostka ma pozostać na terenie Wielkiej Brytanii do jesieni, a następnie przejść do Ameryki Południowej.

Pod koniec grudnia HMS Ocean powrócił HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport po zakończeniu ostatniej misji bojowej w historii służby pod brytyjską banderą (Powrót HMS Ocean, 2017-12-20). W ostatnich miesiącach okręt stał na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2). We wrześniu skierowano w rejon Karaibów, gdzie przez kilka tygodni jego załoga niosła pomoc ofiarom huraganów i innych klęsk żywiołowych (HMS Ocean na Karaibach, 2017-09-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.