Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny chętny na HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 listopada 2017

Turcja dołączyła do grona państw zainteresowanych pozyskaniem brytyjskiego śmigłowcowca HMS Ocean.

Sprzedaż HMS Ocean państwu trzeciemu pozwoliłaby Royal Navy uniknąć kosztów zezłomowania okrętu. Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii wciąż żywa jest dyskusja o innych sposobach zagospodarowania okrętu flagowego królewskiej floty. Niemałą popularnością ma cieszyć się pomysł przekształcenia śmigłowcowca w pływające muzeum / Zdjecie: MO Wielkiej Brytanii

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało, że rząd Turcji wyraził zainteresowanie możliwością odkupienia śmigłowcowca HMS Ocean (L12) od Royal Navy po tym, gdy zostanie on wycofany ze służby. Transakcja taka byłaby możliwa, gdyby Londynowi nie udało się zrealizować innych planów związanych ze sprzedażą okrętu flagowego królewskiej floty.

Jak wiadomo od kilku miesięcy trwają rozmowy na temat sprzedaży HMS Ocean Marinha do Brasil (marynarce wojennej Brazylii, Rozmowy o sprzedaży HMS Ocean, 2017-08-11). Wartość ewentualnej transakcji szacuje się na ok. 80 mln GBP (ok. 381 mln zł).

Resort obrony Wielkiej Brytanii zapowiedział już, że HMS Ocean zostanie wycofany ze służby w 2018, po dwudziestu latach w linii. Jego miejsce jako okrętu flagowego Royal Navy ma zająć HMS Queen Elizabeth (R08), pierwszy z lotniskowców typu Queen Elizabeth (HMS Queen Elizabeth rozpocznie służbę w grudniu, 2017-11-17). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.