Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipińskie okręty po raz pierwszy na RIMPAC

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 maja 2018

Okręty marynarki wojennej Filipin wezmą udział w międzynarodowych ćwiczeniach morskich RIMPAC po raz pierwszy w historii.

Jeden z filipińskich okrętów desantowych typu Tarlac (na zdjęciu BRP Davao del Su) weźmie udział w tegorocznej edycji międzynarodowych ćwiczeń RIMPAC 2018 / Zdjęcie: MO Filipin

Ministerstwo obrony Filipin potwierdziło, że siły morskie tego państwa zostały zaproszone do udziału w międzynarodowych ćwiczeniach Rim of the Pacific (RIMPAC) 2018, które na przełomie czerwca i lipca zostaną zorganizowane nieopodal wybrzeży Hawajów. Filipińczycy wezmą udział w manewrach po raz pierwszy w historii.

Według rzecznika prasowego marynarki wojennej Filipin, kpt. Lueda Lincuna, na potrzeby ćwiczeń RIMPAC Manila wydzieli jeden okręt desantowy, jedną fregatę rakietową i śmigłowiec morski AW109. Przedstawiciel filipińskiej floty odmówił doprecyzowania, które dokładnie okręty zostaną wysłane do USA.

Można podejrzewać, że na potrzeby RIMPAC 2018 do USA skierowany zostanie jeden z okrętów desantowych typu Tarlac: BRP Tarlac (LD 601) lub BRP Davao del Sur (LD 602), które przyjmowano do służby w l. 2016-2017 (BRP Davao del Sur w linii, 2017-06-01) oraz jedna z fregat typu Gregorio del Pilar, pozyskanych od USA w l. 2011-2016 (BRP Andres Bonifacio na Filipinach, 2016-12-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.