Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Wildcatów w Norwegii

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 marca 2016

Załogi brytyjskich śmigłowców morskich AW159 Wildcat przeprowadziły kilkutygodniowe ćwiczenia na północy Norwegii.

Piloci i personel obsługowy służący w składzie 847 Naval Air Squadron zakończyli 6-tygodniowe ćwiczenia, prowadzone na północy Norwegii / Zdjęcie: Royal Navy

Przez ostatnie 6 tygodni załogi czterech brytyjskich śmigłowców morskich AW159 Wildcat ćwiczyły wykonywanie operacji bojowych w trudnych warunkach pogodowych. Szkolenie prowadzono w rejonie miejscowości Bardufoss, położonej pomiędzy Narvikiem a Tromsø na północy Norwegii. Wiropłaty i personel obsługowy, służący w 847 Naval Air Squadron z RNAS Yeovilton na południu Anglii, stacjonowały na terenie jednej z baz Luftforsvaret (królewskich wojsk lotniczych Norwegii, Norwegia odebrała kolejny NH90, 2016-02-05).

Celem Exercise Clockwork było przygotowanie lotników do prowadzenia operacji lotniczych w trudnych warunkach pogodowych, podczas burz śnieżnych, przy temperaturach spadających poniżej -300C i silnym wietrze. Personel obsługowy musiał utrzymać wiropłaty w stanie zdatności do lotów, a także usuwać wykryte usterki techniczne.

Od blisko roku nowe brytyjskie śmigłowce morskie wykonują operacje bojowe. Wiropłaty stacjonują m.in. na fregatach rakietowych typ 23, prowadzących wielomiesięczne patrole bojowe na Atlantyku i Morzu Śródziemnym (Pierwsza misja bojowa Wildcata, 2015-03-30). Kontynuowane są również ćwiczenia i testy (Wildcat odpalił torpedę Sting Ray, 2015-07-15; Wildcaty lądują na HMS Ocean, 2015-05-28), które mają podnieść umiejętności pilotów i personelu obsługowego eskadr eksploatujących Wildcaty (Wildcat na Wyspie Św. Heleny, 2015-10-26; Testy Wildcata w Zatoce Perskiej, 2015-09-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra