Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korea Płd. wstrzymała odbiór AW159

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 grudnia 2015

Południowokoreański urząd zakupów wojskowych (DAPA, Defense Acquisition Program Administration) wstrzymał odbiór śmigłowców ZOP AgustaWestland AW159 Wildcat. Powodem jest wykrycie w czasie prób fabrycznych (FAT, factory acceptance test) defektu systemu automatycznego sterowania lotem. Według rzecznika DAPA, problem wykryto w ubiegłym tygodniu. FAT jest jednym z trzech etapów prób śmigłowców niezbędnych przed realizacją dostaw.

Ilustracja: AgustaWestland UK

Próby fabryczne realizowane były w wytwórni w W. Brytanii w ubiegłym miesiącu. Nadzorująca je delegacja południowokoreańska przybyła tam 7 listopada. Testy miały zakończyć się w upływającym tygodniu (Południowokoreańskie AW159 do końca roku, 2015-10-26). Teraz producent musi usunąć defekt, na co ma 6 tygodni, a Koreańczycy wrócili do kraju.

DAPA zamówił 8 śmigłowców ZOP AgustaWestland AW159 Wildcat w ramach kontraktu z 2013, wartego z pakietem serwisowym 600 mld wonów (2,04 mld zł). Brytyjczycy wygrali wówczas rywalizację z amerykańskim Sikorsky MH-60R Seahawk (A jednak AW159, 2013-01-15).

Wybór AW159 stał się przedmiotem śledztwa w Republice Korei. Ośmiu wojskowych oskarżono o fałszowanie wyników testów przed wyborem zwycięskiej oferty (Problemy AW w Republice Korei , 2015-09-29). W ubiegłym miesiącu szef połączonych szefów sztabów adm. Choi Yoon-hee został przesłuchany w związku z zarzutem wywierania wpływu na członków komisji przetargowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.