Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na AW159

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2016

Finmeccanica porozumiała się z Filipinami w sprawie sprzedaży śmigłowców ZOP AW159 Wildcat.

Dwa filipińskie śmigłowce ZOP AW159 Wildcat zostaną przekazane odbiorcy w 2018. Wiropłaty zostaną wyprodukowane w zakładach Finmeccaniki w brytyjskim Yeovil / Zdjęcie: Royal Navy

Włoski koncern sprzeda Filipinom 2 śmigłowce AW159 Wildact, przystosowane do wykrywania, lokalizacji i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów (AW159 dla Filipin, 2016-03-24). Manila zapłaci za nie ok. 100 mln euro (424,4 mln zł). Kontrakt zakłada również wsparcie techniczne ze strony producenta, a także dostawę pakietu części zamiennych oraz szkolenie pilotów i personelu obsługowego.

Nowe śmigłowce będą operować z pokładów fregat BRP Gregorio del Pilar (PF 15, ex USCGC Hamilton) i BRP Ramon Alcaraz (PF 16, ex USCGC Dallas), typu Gregorio del Pilar (USCGC Boutwell wycofany z linii, 2016-03-18). Śmigłowce będą służyć przede wszystkim do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, które naruszą wody terytorialne i wyłączną strefę ekonomiczną Filipin. Manila nie ukrywa, że kupno wiropłatów jest związane z zaostrzającą się sytuacją polityczną w regionie (Więcej uzbrojenia dla Filipin, 2016-03-29; Nowe okręty transportowe ChRL, 2016-03-09; Porozumienie obronne na Filipinach, 2016-02-29). Śmigłowce będą eksploatowane przez Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarkę wojenną Filipin).

Manila jest 3. nabywcą śmigłowców AW159 Wildcat, po Wielkiej Brytanii i Republice Korei. Londyn zamówił 62 wiropłaty, 28 dla Royal Navy i 34 dla British Army (Testy Wildcatów w Norwegii, 2016-03-10). Z kolei Seul nabędzie co najmniej 8 śmigłowców (Korea Płd. wstrzymała odbiór AW159, 2015-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.