Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do testów BRP Davao Del Sur

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 lutego 2017

W marcu rozpoczną się testy 2. filipińskiego okrętu desantowego typu Tarlac.

W marcu BRP Davao Del Sur przejdzie serię testów morskich. Okręt powinien dotrzeć na Filipiny w maju / Zdjęcie: MO Filipin

Filipińska marynarka wojenna potwierdziła, że już w marcu rozpoczną się testy portowe i morskie okrętu desantowego BRP Davao Del Sur (LD 602), typu Tarlac. Obecnie okręt przechodzi prace wykończeniowe w indonezyjskiej stoczni PT Pal Indonesia w Surabaja. Konstrukcja ukończona jest w ponad 95%.

Budowę BRP Davao Del Sur zapoczątkowano w czerwcu 2015 cięciem blach (Cięcie blach pod SSV-2, 2015-06-11). Okręt zwodowano we wrześniu ub.r. (Wodowanie SSV 2, 2016-09-27). Zakłada się, że jednostka dotrze na Filipiny w maju. Kilka tygodni później desantowiec powinien wejść do służby. Uzupełni on w linii pierwszy z okrętów typu Tarlac, BRP Tarlac (na zdjęciu, LD 601, BRP Tarlac przyjęty do służby, 2016-06-06).

Okręty desantowe typu Tarlac mają 123 m długości i 21,8 m szerokości. Wypierają ok. 11 tys. t. Zasięg obliczany jest na 17,3 tys. km. Autonomiczność wyniesie 30 dni. Załoga ma składać się ze 126 oficerów i marynarzy. Okręty będą mogły transportować 500 żołnierzy wraz z pełnym wyposażeniem. Z pokładu lotniczego mają operować 2-3 śmigłowce morskie, np. AW109 lub AW159 Wildcat (Kontrakt na AW159, 2016-04-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.