Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BRP Davao del Sur odebrany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 18 maja 2017

Marynarka wojenna Filipin odebrała drugi okręt desantowy typu Tarlac, BRP Davao Del Sur.

Dowództwo marynarki wojennej Filipin ma zgłaszać zapotrzebowanie na co najmniej 2 kolejne okręty desantowe typu Tarlac / Zdjęcie: MO Filipin

W bazie morskiej w Manili odbyła się ceremonia odbioru okrętu desantowego BRP Davao Del Sur (LD 602), typu Tarlac. Jednostka dotarła do stolicy Filipin wprost ze stoczni producenta, PT Pal Indonesia w Surabaja. Wydarzenie poprzedziła seria testów morskich (Przygotowania do testów BRP Davao Del Sur, 2017-02-28).

Budowę BRP Davao Del Sur zapoczątkowano w czerwcu 2015. Zwodowano go we wrześniu ub.r. (Wodowanie SSV 2, 2016-09-27). Okręt wejdzie do służby dopiero, gdy dowództwo Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin) potwierdzi, że jego stan techniczny jest zgodny ze specyfikacją zamówienia. Uzupełni wówczas w linii pierwszy z desantowców typu Tarlac, BRP Tarlac (LD 601, BRP Tarlac przyjęty do służby, 2016-06-06).

Okręty desantowe typu Tarlac mają 123 m długości i 21,8 m szerokości. Wypierają ok. 11 tys. t. Zasięg obliczany jest na 17,3 tys. km. Autonomiczność wynosi 30 dni. Załoga składa się ze 126 oficerów i marynarzy. Jednostki przystosowano do transportu 500 żołnierzy wraz z pełnym wyposażeniem. Z pokładu lotniczego mają operować 2-3 śmigłowce morskie, np. AW109 lub AW159 Wildcat (Kontrakt na AW159, 2016-04-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.