Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe centrum logistyczne Luftwaffe

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 03 października 2018

Spółka Airbus Defence and Space inwestuje ok. 60 mln euro (ok. 260 mln zł) w nowe centrum logistyczne (Military Air Spares Centre) w Manching, miejscowości położonej w Niemczech na północ od Monachium. Ośrodek będzie m.in. mieścił magazyn części zapasowych do samolotów bojowych Luftwaffe (niemieckich wojsk lotniczych). Budowa została oficjalnie zainaugurowana 28 września symboliczną uroczystością z udziałem władz.

Wizualizacja nowego centrum logistycznego dla samolotów bojowych Luftwaffe, które powstanie w  Manching / Ilustracja: Airbus

Nowa placówka to samodzielnie finansowana inwestycja o powierzchni 26,3 tys. m², której oddanie do użytku planuje się na początek 2020. Poza salami konferencyjnymi i stanowiskami załadunku będzie również mieścić przestrzeń biurową i pomieszczenia rekreacyjne dla personelu.

Skupienie całej logistyki w nowym ośrodku pozwoli ją zreorganizować i zaprojektować procesy tak, aby maksymalnie zwiększyć ich wydajność. Podwyższona dostępność zasobów materiałowych przełoży się na zwiększenie dostępności floty Luftwaffe. Stanie się to możliwe w miarę przekazywania zadań związanych z zarządzaniem częściami zamiennymi lotnictwa wojskowego Niemiec spółce Airbus i centralnego kierowania nimi z placówki w Manching.

W nowym centrum będą przechowywane wszystkie części zamienne i zasoby operacyjne niezbędne do produkowania i obsługi technicznej samolotów wojskowych. Wchodzący w skład budowanego kompleksu magazyn docelowo będzie w stanie pomieścić nawet 100 tys. różnych części, a zaprojektowane na jego potrzeby najnowocześniejsze rozwiązania magazynowe zostaną zoptymalizowane w celu szybszego i niezawodnego wspierania poszczególnych programów lotniczych.

Ośrodek w Manching stanie się centralnym punktem całej gospodarki materiałowej, uwzględniającej już teraz możliwe przyszłe wymagania, w tym obsługę dodatkowych wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter, gdyby miały one zastąpić w Luftwaffe uderzeniowe Tornado, czy wsparcie techniczne nowego europejskiego samolotu bojowego (Future Combat Air System, Rotacje kontyngentów Air Policing , 2018-08-31, Jubileusze niemieckich eskadr, 2018-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.