Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Lyndon B. Johnson

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 grudnia 2018

W USA zwodowano trzeci niszczyciel rakietowy typu Zumwalt, USS Lyndon B. Johnson.

USS Lyndon B. Johnson przygotowywany do wodowania / Zdjęcie: GD BIH

Niszczyciel rakietowy USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002), typu Zumwalt, zwodowano w stoczni General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe, podczas których zamontowane zostanie brakujące wyposażenie pokładowe. Następnie niszczyciel rozpocznie testy morskie i odbiorcze, które poprzedzą jego przekazanie US Navy i przyjęcie do służby.

USS Lyndon B. Johnson jest trzecim niszczycielem rakietowym typu Zumwalt zbudowanym dla US Navy przez GD BIH. Na początku 2017 położono stępkę (Stępka pod USS Lyndon B. Johnson, 2017-02-01). W rzeczywistości jego budowę zapoczątkowano kilka miesięcy wcześniej cięciem blach.

Pierwszy niszczyciel rakietowy typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000) przyjęto do służby w 2016 (USS Zumwalt w linii, 2016-10-15). Druga jednostka, USS Michael Monsoor (DDG 1001), znajdzie się w linii 26 stycznia 2019 podczas ceremonii zorganizowanej w Coronado, w Kalifornii (USS Michael Monsoor w drodze do Kalifornii, 2018-11-13).

Powiązane wiadomości


Drukuj Góra