Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Potrzebna naprawa USS Michael Monsoor

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 lipca 2018

Jedna z turbin gazowych Rolls-Royce MT30, stanowiąca serce układu napędowego niszczyciela rakietowego USS Michael Monsoor, zostanie wymieniona, zanim okręt skieruje się do portu macierzystego w San Diego.

USS Michael Monsoor, drugi niszczyciel rakietowy typu Zumwalt, budowany dla US Navy przez GD Bath Iron Works z Maine / Zdjęcie: GD BIH

Według lokalnej prasy US Navy wykryła usterkę w jednej z dwóch turbin gazowych Rolls-Royce MT30 stanowiących część układu napędowego niszczyciela rakietowego USS Michael Monsoor (DDG 1001), typu Zumwalt. Problem ma dotyczyć uszkodzonych łopat wirnika turbiny. Usterkę wykryto w lutym po zakończeniu testów odbiorczych okrętu (Zakończono testy USS Michael Monsoor, 2018-02-05).

Co ciekawe, mimo wykrytej usterki US Navy zgodziła się warunkowo odebrać okręt od producenta, stoczni General Dynamics Bath Iron Works z Maine (USS Michael Monsoor przekazany, 2018-04-26). Wymiana turbiny ma nastąpić do jesieni, kiedy okręt przejdzie do bazy w San Diego w Kalifornii, gdzie w przyszłym roku aktywowane i testowane będą jego systemy uzbrojenia.

USS Michael Monsoor jest drugim z trzech nowoczesnych niszczycieli rakietowych typu Zumwalt zamówionych przez US Navy. Budowę okrętu zapoczątkowano w 2010. Trzy lata później położono stępkę. Niszczyciel zwodowano i ochrzczono w czerwcu 2016 (Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.